Spotkanie z neurochirurgami

Szanowni Państwo,

wymiana spostrzeżeń pomiędzy lekarzami różnych specjalności, ale zajmującymi się kompleksowym leczeniem tego samego nowotworu/ grupy nowotworów jest nieodzownym elementem nowoczesnej onkologii. Postępowanie takie i rozwój prawdziwie multidyscyplinarnego podejścia do terapii naszych Pacjentów przekłada się na coraz lepsze wyniki terapeutyczne, które jesteśmy w stanie osiągać.

Tym razem spotkaliśmy się z kolegami neurochirurgami z ośrodka referencyjnego w województwie lubelskim i wymieniliśmy się aktualną wiedzą/ spostrzeżeniami dotyczącymi leczenia Pacjentów z przerzutami do mózgu.

Organizatorom bardzo dziękuję za zaproszenie do dyskusji i możliwości prezentacji wykładu pt.: „Radioterapia stereotaktyczna oraz radioterapia interwencyjna/ brachyterapia w leczeniu przerzutów do mózgu”. Radioterapia jest często kluczowym elementem terapii Pacjentów z przerzutami do mózgu. Dysponuje ona wieloma możliwościami technologicznymi i wszystko wskazuje na to, iż w najbliższych latach będziemy mieć jeszcze szerszy wachlarz możliwości dzięki technikom, które są aktualnie badane i dopracowywane.