NU-MED

NU-MED Centrum Diagnostyki ii Terapii Onkologicznej Zamość Sp. z o.o.

Aleje Jana Pawła II 10, 22-400 Zamość

 

O ośrodku

NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu jest najmłodszym ośrodkiem Grupy NU-MED. 1 marca 2016 roku przyjęło pierwszych pacjentów. Ośrodek w Zamościu powstał przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, gdzie do tej pory funkcjonował oddział onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej. Do kompleksowego leczenia chorób nowotworowych brakowało radioterapii.

W ośrodku pacjenci mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu, 3 akceleratorów, tomografu komputerowego służącego do planowania oraz pracowni PET-CT. Do ich dyspozycji jest wyspecjalizowany personel lekarzy, pielęgniarek, fizyków, techników i psychologów.

Oddział zamojskiego ośrodka został wyposażony w 44 łóżka. Jest to 18 sal (od 2 do 4 osobowych), sala wzmożonego nadzoru, izolatka. Pokoje pacjentów są zaopatrzone w węzeł sanitarny, telewizor, aneks kuchenny z lodówką, szafki do przechowywania rzeczy, sygnał WiFi umożliwiający dostęp do Internetu. Dla chorych i ich rodzin jest przygotowany pokój do spotkań rodzinnych, w którym można pooglądać telewizję, poczytać, napić się herbaty z najbliższymi.

Oprócz prowadzonego leczenia szpitalnego w ośrodku jest prowadzone leczenie w trybie ambulatoryjnym. Pacjent przychodzi na napromienienie i wraca do domu. Dla tych, których miejsce zamieszkania jest znacznie oddalone, jest przygotowany hostel.

O hostelach i transporcie dla pacjentów więcej TUTAJ: Hostele i transport

Wszystkie świadczenia w NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej są bezpłatne, dzięki podpisanej umowie z NFZ. Pacjenci przyjmowani są na bieżąco, po wcześniejszym wykonaniu planu napromieniania.

Więcej na:
https://nu-med.pl/zamosc/o-osrodku/