Szkoła Medycyny Nuklearnej – kurs i warsztaty stacjonarne

Szanowni Państwo,

Tegoroczna „Szkoła Medycyny Nuklearnej” – kurs i warsztaty stacjonarne, odbywały się w dniach 14-15.03.25 r. w Lublinie.

Miałem przyjemność być członkiem komitetu Naukowego oraz prelegentem.

Bardzo dziękuje za zaproszenie i wyrazy uznania dla organizatorów, iż zaprosili oni do tematu:
„Postępowanie w rozsianym raku prostaty – punkt widzenia klinicysty” lekarza radioonkologa.
Świadczy to o głębokim rozumieniu znaczenia Naszej współpracy jak również zmian w odniesieniu do diagnostyki i terapii pacjentów z rakiem gruczołu krokowego, które nieustannie ewoluują.
Dobrze dograna współpraca na lini radioonkolog- specjalista medycyny nuklearnej jest absolutnie kluczowa dla optymalnej opieki nad chorym z zaawansowanym rakiem gruczołu krokowego.
Lekarze specjaliści medycyny nuklearnej posiadają ultranowoczesne narzędzia diagnostyczne w postaci badań PET/CT oraz PET/MR z PSMA, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu.
Na podstawie ich wyników radioonkolodzy są w stanie optymalizować postępowanie terapeutyczne w wielu scenariuszach klinicznych u chorych na raka gruczołu krokowego.
Radioterapia jest metodą terapeutyczną, która może być wykorzystana na każdym etapie choroby pacjentów z rakiem gruczołu krokowego.

Wielkie gratulacje dla organizatorów:
Pana Profesora dr hab. n. med. Rafała Czepczyńskiego,
Pani dr hab. n. med. Beaty Chrapko.

Było to doskonałe wydarzenie, które z całą pewnością przełoży się na optymalizację Naszego postępowania diagnostyczno- terapeutycznego u pacjentów chorych na raka gruczołu krokowego.

SZKOŁA MN

https://szkolamn.pl