Konferencja RART

Optymalna terapia wznów nowotworowych po przebytym leczeniu jest wielkim wyzwaniem zarówno dla radioonkologów jak i chirurgów. Tym bardziej spotkania/ wykłady/ konferencje dedykowane tylko tej tematyce są niesamowicie cenne dla wszystkich lekarzy pracujących w multidyscyplinarnych zespołach onkologicznych.

Wielkie gratulacje dla Polskiego Towarzystwa Brachyterapii za organizację międzynarodowego kongresu poruszającego zagadnienie o tak problematycznej i trudnej tematyce.

Serdeczne podziękowania za zaproszenie mojej osoby jako wykładowcy i możliwości prezentacji Naszych osiągnięć na arenie międzynarodowej w wykładzie dotyczącym wyników leczenia Pacjentów z rakiem jelita grubego z indukowaną oligoprogresją w wątrobie przy użyciu radioterapii interwencyjnej/ brachyterapii.

Dwudniowa, anglojęzyczna konferencja Recurrence After Radical Treatment (RART: 12 – 13.04.br.) – Sztuka Leczenia Wznowy już za nami.

Przypomnijmy, że jej tematem było w tym roku omówienie metod postępowania w przypadku niepowodzenia pierwotnego leczenia raka stercza, nowotworów ginekologicznych oraz nowotworów skóry.
Wydarzenie zgromadziło:

– 23 prelegentów prowadzących wykłady i biorących udział w panelach dyskusyjnych
– 73 uczestników stacjonarnych, m.in.: ze Słowacji, Niemiec, Francji i Austrii
– 65 uczestników online z wielu zakątków świata, w tym z Włoch, Hiszpanii, Filipin, Turcji, Serbii, Etiopii, Ukrainy, Arabii Saudyjskiej, Maroko, Indii, Meksyku, Rumunii, Kenii.

Konferencja była znakomitą okazją wymiany wiedzy, doświadczeń spostrzeżeń i wniosków, nawiązania nowych kontaktów i współpracy.